Виховний захід
Тема. Книга- твій друг і порадник
(Розробка для 5 класу)
Мета: розкрити учням
значення книги в житті людини.
Познайомити учнів
з різновидами книжок, з літературою для самоосвіти. Вчити працювати з довідковою літературою.
Виховувати
бережливе ставлення до книги, бажання більш читати.
Хід заходу
І. Організація класу.
ІІ.
Вступне слово.
Діти, зараз я загадаю вам загадку, якщо ви її правильно
розгадаєте, то зрозумієте, про що сьогодні піде мова на нашому занятті.
Поля письменник – агроном
Засіяв буквами – зерном.
Отож, читачу, поспішай,
Зібрати мудрий урожай.
Дуже я потрібна всім,
І дорослим і малим.
Всіх я розуму учу
Хоч сама завжди мовчу.( Книга)
Тема. Книга- твій друг і порадник
(Розробка для 5 класу)
Мета: розкрити учням
значення книги в житті людини.
Познайомити учнів
з різновидами книжок, з літературою для самоосвіти. Вчити працювати з довідковою літературою.
Виховувати
бережливе ставлення до книги, бажання більш читати.
Обладнання: виставки книг, дитячі ілюстрації до улюблених
творів,призи за перемогу у конкурсах.
Хід заходу
І. Організація класу.
ІІ.
Вступне слово.
Діти, зараз я загадаю вам загадку, якщо ви її правильно
розгадаєте, то зрозумієте, про що сьогодні піде мова на нашому занятті.
Поля письменник – агроном
Засіяв буквами – зерном.
Отож, читачу, поспішай,
Зібрати мудрий урожай.
Дуже я потрібна всім,
І дорослим і малим.
Всіх я розуму учу
Хоч сама завжди мовчу.( Книга)
Вчитель. Український народ здавна поважає книгу. Книга – це
джерело знань. Наш народ склав про неї дуже багато прислів’їв і приказок. Деякі
з них записані на дошці, ознайомтесь з
ними.
Книга – твій друг, без неї, як без рук.
Хто багато читає , той багато знає.
Книга вчить, як на світі жити.
Книга – ключ до знань.
Книга – ось найкраще навчання.
(діти «ланцюжком» читають прислів’я записані на дошці)
Вчитель. Про що нам говорять ці прислів’я? Так. Про велике
значення книги в житті людини.
Сьогодні ми завітали до бібліотеки. Кожен, з вас хоч
раз, сюди за допомогою.
Подивіться,скільк тут книг,журналів, газет.
На уроках мови ми часто корстуємося словниками,
довідниками,енциклопедіями, саме тут їх найбільше.
(Заходять
учні з книгами: підручник,
енциклопедія, словник, довідник, художня книга. Від імені книг вони
промовляють).
Учень1.Завжди можемо стати в пригоді,
Наших вам порад не злічить,
І кажуть про нас у
народі:
«Мовчить, а сто
дурнів вчить.»
Учень2.Книга, друг ти наш незмінний,
Друг наш любий з ранніх літ,
Ми з тобою пізнаємо світ.
Ми бачимо всю країну –
Нашу рідну Україну.
Як краплин у Дніпрі,
Як зірок у горі,
Як листя на гіллі –
Стільки книг на землі!
Є великі, є малі,
Є легкі, є важкі,
На полицях, на столі –
Наші друзі – книжки.
До класу входять учні 5-го класу, тримаючи в руках
книжки.
Підручник. Я - Підручник, ваш перший помічник і порадник кожний
день. Молодший мій братик Буквар навчив вас читати і передав мені естафету.
Художня книга. Я – Художня книга. Вся в малюнках і така цікава.
Влаштовую зустрічі з казковими героями, подорожі у світ прекрасного та
цікавого.
Словник. Я – Словник, збірник слів у алфавітному порядку з
тлумаченням або перекладом на іншу мову. Ми ще з вами попрацюємо!
Енциклопедія. Я – енциклопедія. Коли ви шукатимете історію предмета,
на допомогу вам прийду тільки я. Мені так хочеться бути разом із вами завжди.
Станьте моїми вірними друзями.
Довідник. Я – Довідник, для вас чудовий помічник. Я дам вам кроткі
відомості з певних питань. Подружіться зі мною.
Вчителька. Ці книжки дуже корисні і потрібні нам – учням, батькам.
Треба з ними дружити. Ніколи не забувайте заглянути в книгу.
Гра «Хто
більше» Вчителька називає номери
сторінок, а діти кладуть в них закладинку.
Після гри вчителька нагадує учням як треба правильно
перегортати сторінки.
Робота в групах. Керівник групи учень 5-го класу .
Вчителька роздає учням книжки, або ксерокопії форзацу.
Учням по обкладинці треба з’ясувати, про що буде йти мова в цій книжці.
Заслуховування відповідей учнів.
Релаксація.
Гра «Хто швидше?» Вчителька дає учням завдання - за
заголовком знайти сторінку будь якого тексту.
І доводиться їх
лікувати в лікарні: клеїти, зшивати.
Та хіба можна залишати друзів у біді. Чи можна псувати книжку?
Кидати, рвати, малювати на ній? Так, ні!
Книги. Любі діти, ми книги ваші друзі, порадники та помічники.
Від усього серця просимо вас:
Не слиньте пальці, коли перегортаєте сторінки, не беріть
нас брудними руками – нам це дуже неприємно.
Не перегинайте і не висмикуйте наших сторінок.
Не шматуйте обкладинки – це дуже боляче.
Бережіть нас, ми потрібні не лише вам, а й багатьом
учням, котрі прийдуть вчитися після вас.
Підручник. З окремими учнями ми вже добре подружилися і дякуємо їм за дружбу.
Художня книга. А я хочу назвати другокласників, які по – справжньому
мене полюбили , і я їм дарую радість спілкування.
Словник. А ми з Енциклопедією і Довідником тільки з вами знайомі. Ми не лише не встигли з вами
подружитися, але обов’язково будемо разом у старших класах.
Вчителька. У наших книжок є свій дім, звідки вони прийшли до нас –
це бібліотека. А господар В ньому - бібліотекар. Йому слово.
(Бібліотекар знайомить дітей із поняттям формуляр і
розповідає учням про те, як вони зустрінуться на занятті з теми «Захист
читацьких формулярів»)
ІІІ. Підсумок
заняття.
Вчителька.
Відомий український письменник Іван Франко говорив:
Книги – морська глибина,
Хто в них пірне до дна,
Той хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
Коли ви багато читатимете, будете грамотними, розумними.
Читайте, навчайтесь, шукайте!
Хай не буде у вас жодного дня, аби ви не прочитали хоча б
однієї сторінки з нової книги. Тоді ви будете освіченими, вихованими, добрими
людьми. Людина, яка любить і вміє читати – щаслива людина. Навколо неї завжди
багато розумних, добрих і віних друзів.
Друзі
ці – книги!
Вчитель. Український народ здавна поважає книгу. Книга – це
джерело знань. Наш народ склав про неї дуже багато прислів’їв і приказок. Деякі
з них записані на дошці, ознайомтесь з
ними.
Книга – твій друг, без неї, як без рук.
Хто багато читає , той багато знає.
Книга вчить, як на світі жити.
Книга – ключ до знань.
Книга – ось найкраще навчання.
(діти «ланцюжком» читають прислів’я записані на дошці)
Вчитель. Про що нам говорять ці прислів’я? Так. Про велике
значення книги в житті людини.
Сьогодні ми завітали до бібліотеки. Кожен, з вас хоч
раз, сюди за допомогою.
Подивіться,скільк тут книг,журналів, газет.
На уроках мови ми часто корстуємося словниками,
довідниками,енциклопедіями, саме тут їх найбільше.
(Заходять
учні з книгами: підручник,
енциклопедія, словник, довідник, художня книга. Від імені книг вони
промовляють).
Учень1.Завжди можемо стати в пригоді,
Наших вам порад не злічить,
І кажуть про нас у
народі:
«Мовчить, а сто
дурнів вчить.»
Учень2.Книга, друг ти наш незмінний,
Друг наш любий з ранніх літ,
Ми з тобою пізнаємо світ.
Ми бачимо всю країну –
Нашу рідну Україну.
Як краплин у Дніпрі,
Як зірок у горі,
Як листя на гіллі –
Стільки книг на землі!
Є великі, є малі,
Є легкі, є важкі,
На полицях, на столі –
Наші друзі – книжки.
До класу входять учні 5-го класу, тримаючи в руках
книжки.
Підручник. Я - Підручник, ваш перший помічник і порадник кожний
день. Молодший мій братик Буквар навчив вас читати і передав мені естафету.
Художня книга. Я – Художня книга. Вся в малюнках і така цікава.
Влаштовую зустрічі з казковими героями, подорожі у світ прекрасного та
цікавого.
Словник. Я – Словник, збірник слів у алфавітному порядку з
тлумаченням або перекладом на іншу мову. Ми ще з вами попрацюємо!
Енциклопедія. Я – енциклопедія. Коли ви шукатимете історію предмета,
на допомогу вам прийду тільки я. Мені так хочеться бути разом із вами завжди.
Станьте моїми вірними друзями.
Довідник. Я – Довідник, для вас чудовий помічник. Я дам вам кроткі
відомості з певних питань. Подружіться зі мною.
Вчителька. Ці книжки дуже корисні і потрібні нам – учням, батькам.
Треба з ними дружити. Ніколи не забувайте заглянути в книгу.
Гра «Хто
більше» Вчителька називає номери
сторінок, а діти кладуть в них закладинку.
Після гри вчителька нагадує учням як треба правильно
перегортати сторінки.
Робота в групах. Керівник групи учень 5-го класу .
Вчителька роздає учням книжки, або ксерокопії форзацу.
Учням по обкладинці треба з’ясувати, про що буде йти мова в цій книжці.
Заслуховування відповідей учнів.
Релаксація.
Гра «Хто швидше?» Вчителька дає учням завдання - за
заголовком знайти сторінку будь якого тексту.
І доводиться їх
лікувати в лікарні: клеїти, зшивати.
Та хіба можна залишати друзів у біді. Чи можна псувати книжку?
Кидати, рвати, малювати на ній? Так, ні!
Книги. Любі діти, ми книги ваші друзі, порадники та помічники.
Від усього серця просимо вас:
Не слиньте пальці, коли перегортаєте сторінки, не беріть
нас брудними руками – нам це дуже неприємно.
Не перегинайте і не висмикуйте наших сторінок.
Не шматуйте обкладинки – це дуже боляче.
Бережіть нас, ми потрібні не лише вам, а й багатьом
учням, котрі прийдуть вчитися після вас.
Підручник. З окремими учнями ми вже добре подружилися і дякуємо їм за дружбу.
Художня книга. А я хочу назвати другокласників, які по – справжньому
мене полюбили , і я їм дарую радість спілкування.
Словник. А ми з Енциклопедією і Довідником тільки з вами знайомі. Ми не лише не встигли з вами
подружитися, але обов’язково будемо разом у старших класах.
Вчителька. У наших книжок є свій дім, звідки вони прийшли до нас –
це бібліотека. А господар В ньому - бібліотекар. Йому слово.
(Бібліотекар знайомить дітей із поняттям формуляр і
розповідає учням про те, як вони зустрінуться на занятті з теми «Захист
читацьких формулярів»)
ІІІ. Підсумок
заняття.
Вчителька.
Відомий український письменник Іван Франко говорив:
Книги – морська глибина,
Хто в них пірне до дна,
Той хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
Коли ви багато читатимете, будете грамотними, розумними.
Читайте, навчайтесь, шукайте!
Хай не буде у вас жодного дня, аби ви не прочитали хоча б
однієї сторінки з нової книги. Тоді ви будете освіченими, вихованими, добрими
людьми. Людина, яка любить і вміє читати – щаслива людина. Навколо неї завжди
багато розумних, добрих і віних друзів.
Друзі
ці – книги!
Немає коментарів:
Дописати коментар